У Китаї за 3 години на 3D-принтері надрукували повноцінну двоповерхову віллу

3D-друк знижує вартість 1 кв.м такого будинку – меблі, сантехніка та інші зручності включені – до $560.

  Повноцінний двоповерховий будинок був зведений лише за 3 години, а ввечері того ж дня ZhuoDa group, фірма, яка впритул зайнялася 3D-будівництвом будинків у КНР, побудувала ще один будинок.

"Вілла з 3D-принтера" збудована з окремих модулів, які виготовляються на фабриці відразу повністю, включаючи внутрішнє оздоблення, проводку, водопровід, сантехніку, меблі тощо. Фактично будинок готовий вже на 90%, коли його модулі привозять на будівельний майданчик. Imena.ua.

Фрагменти самого будинку друкуються із певного складу, що тримається в таємниці. Крім того, будинок відрізняється високою теплоізоляцією – в ньому не спекотно влітку та не холодно взимку.

Відомо, що до цього секретного складу входять матеріали, одержані з промислових та сільськогосподарських відходів. Саме тому в готових модулях немає шкідливих речовин. Повідомляється, що надрукований на принтері будинок має здатність витримати землетрус з магнітудою 9 балів, не боїться вогню та води.

Замовник може вибрати будинок зі стінами, покритими декоративними текстурами, що надають їм подібність до мармуру, дерева або граніту.

Отмечается, что после завершения печати готовые модули просто собираются бригадой рабочих. Таким образом, конечная стоимость домов из 3D-принтера гораздо ниже, чем домов, построенных с использованием других методов.

Для складання двоповерхової вілли потрібно шість 3D-модулів, на кожен квадратний метр яких припадає приблизно 100 кг ваги.

Зараз ZhuoDa group має 22 патенти на новий матеріал і підписані контракти за 40 державними проектами. Прогнозується, що до 2016 року площа будинків, збудованих Zhuoda Group, досягне 2 млрд кв. м, а їхня сумарна вартість складе $1,2 трлн.

Джерело