Топ-5 державних послуг, які переводять у електронну форму.

Пишу цей пост, і аж не віриться, що все це відбувається насправді.
Проміжний звіт щодо топ-5 державних послуг, які ми за підсумками голосування переводимо в електронну форму.

 

1. Реєстрація авто в МРЕВ.
Попередньо пілот запускається одразу у двох містах – Києві та у м. Дніпро (Дніпропетровську) – протягом 2-3 тижнів. Тут вийшов той рідкісний випадок, коли не ми чекали на державний орган, а він чекав на нас (нам потрібно було допрограмувати на платформі iGov кілька компонентів, що бракують).

2. Получение заграничного паспорта.
В этом бизнес-процессе гражданину нужно приходить в ведомство дважды (первый раз – сделать фото и отпечатки пальцев, второй раз – за готовым паспортом). От этих визитов мы пока не избавимся (разве что не для биометрического паспорта попробуем убрать первый визит, дав возможность прислать фото на паспорт удаленно).
Что здесь будет сделано:
- Гражданин сможет заполнить заявку онлайн, что должно ускорить весь процесс (сотруднику не нужно будет перепечатывать данные из бумажного заявления).
- Интернет-запись в электронную очередь для обоих визитов (сейчас для граждан главное неудобство – необходимость простаивать часами в очередях, да еще в рабочее время).

Пілот розраховуємо запустити до кінця липня у м. Дніпро (Дніпропетровську) та, можливо, ще кількох містах.

3. Реєстрація місця проживання.
Тут також, на жаль, поки що без візиту не обійтись – штамп у паспорт за нашими законами треба ставити. Але робимо хоча б Інтернет-запис у чергу, щоб не потрібно було “займати з ранку”, а також заявки через Інтернет (підвищення ефективності співробітників, отже, скорочення часу візиту громадянином).

Пілот у м. Дніпро (Дніпропетровську) та, можливо, деяких інших містах запускаємо до кінця липня.

4. Реєстрація змін до статуту юрособи чи ПП.
На жаль, поки що питання затихло. Шукаємо нові виходи на осіб, які ухвалюють рішення.

5. Отримання довідки про доходи фізособи.
Запускаємо пілот у м. Дніпро (Дніпропетровську) протягом 1-2 тижнів. Tim Aleksandronets и Jaanika Merilo ось-ось запустять цю послугу у Львові у відкритому режимі (у закритому запустили 15.6).

Крім цих послуг, паралельно працюємо ще над 70 різними послугами. Слідкуйте за новинами!

https://www.facebook.com/dubilet